KRYNICA – ZDRÓJ

By on 31 sierpnia 2015

Mini-kolonie dla dzieci i młodzieży knurowskich szkół trwały od 8 do 13 sierpnia. Dzieci i młodzież oraz nauczyciele bardzo aktywnie spędzili sześć dni w Krynicy – Zdrój. Piękna pogoda towarzyszyła im każdego dnia. Podczas pobytu w pensjonacie „Jaś i Małgosia”, wielokrotnie kąpali się w basenie, korzystali z huśtawek, trampoliny, stołu tenisowego i boisk sportowych na terenie gospodarstwa agroturystycznego.
Już pierwszego dnia dzieci podziwiały swoich rówieśników przebywających na obozie tanecznym. Występ przygotował laureat „You can dance” ze swoja ekipą: Tito Dance. Podczas wycieczek autokarowych koloniści skorzystali z wielu atrakcji. W Krynicy, podczas 49 festiwalu im. Jana Kiepury, spotkali sławnego śpiewaka operowego z Knurowa Pana Adama Sobierajskiego. W Tyliczu zwiedzali Golgotę i dawną cerkiew, pili wodę ze źródeł tylickiej wody mineralnej. W Kamiannej zwiedzali pasiekę z kolorowymi ulami-domkami, degustowali miód. W Jaworzynie Krynickiej wjeżdżali gondolą i dotarli do schroniska. W dzień wyjazdu pożegnali centrum Krynicy i odbyli spacer na Górę Parkową – nad krynickim Deptakiem zjeżdżali na pontonach. Góra (szczyt o wysokości 741 m n.p.m.) to w rzeczywistości jeden wielki park – Park Zdrojowy.
Oprócz wartości poznawczych mieli możliwość rekreacji oraz zabawy podczas dyskotek, wieczoru przy ognisku i czasu wolnego na placu zabaw.
45 dzieciaków z knurowskich szkół podstawowych przyjemnie i pożytecznie spędziło czas.