Sprawozdanie z kolonii.

By on 29 lipca 2015

Dzieci i młodzież oraz nauczyciele bardzo aktywnie spędzili dwa tygodnie w Rowach. Piękna pogoda towarzyszyła im niemal do końca kolonii. Podczas pobytów na plaży wielokrotnie kapali się w morzu pod czujnym okiem ratowników, budowali rzeźby z piasku, na wydzielonym polu grali w piłkę nożną i siatkową. Podczas wycieczek autokarowych skorzystali z wielu atrakcji: w Ustce płynęli statkiem, zwiedzili Dolinę Charlotty (ZOO i park rozrywki), pływali w parku wodnym w Radzionkowie. Zwiedzali Słowiński Parku Narodowy – w Smołdzinie muzeum, w Czołpinie ruchome wydmy i latarnię morską. Koloniści podczas pieszej wycieczki obserwowali również przyrodę w Słowińskim Parku Narodowym na terenie Rowów. Oprócz wartości poznawczych mieli możliwość rekreacji i zabawy podczas wieczoru przy ognisku, dyskotek, gier sportowych: piłka nożna, kosz i piłka siatkowa na boisku, tenis stołowy, „piłkarzyki”, bilard i na placu zabaw.  45 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przyjemnie i pożytecznie spędziło czas.