WSPOMNIENIE Z WAKACJI

By on 3 września 2015

Interesujące, obfite we wrażenia i budzące ogromne zainteresowanie okazały się wakacyjne wycieczki jednodniowe pod kierownictwem dyrektora MOPP, dyrektora MSP 2 oraz nauczycieli knurowskich szkół. Piękna pogoda, dużo atrakcji i wesoła atmosfera wśród dzieci i młodzieży towarzyszyły im podczas każdego wyjazdu. W Bielsku – Białej, oprócz zwiedzania Studia Filmów Rysunkowych i obejrzenia kilku filmów animowanych, bardzo ciekawa okazała się wystawa motyli i innych owadów w Muzeum Przyrody. W Brennej młodzi turyści podążali Bajkowym Szlakiem Utopca i podziwiali. Gdy doszli do rozwidlenia szlaków przy Chacie Grabowej, znaleźli się w parku tematycznym „Ogród Bajek” z postaciami z legend i podań z regionu Beskidu Śląskiego, który rozciąga się wokół schroniska. Właściciel opowiedział  wiele ciekawych historii o postaciach oraz przekazał kilka podań i  legend. W Rudach Raciborskich dzieci skorzystały z parku linowego, wysłuchały opowieści o rycerzach średniowiecznych, włącznie z pokazem a także przejechały się pociągiem kolejką wąskotorową. Na kolejnej wycieczce w  Żarkach zapoznały się z produkcją cukierków, wyplataniem z wikliny i zwiedziły Sanktuarium matki Boskiej Leśniowskiej. Na Górę Żar wjechały kolejką linową i tam mogli jeździć pojazdami na torze saneczkowym. Ogrodzieniec to z kolei frajda w Parku Miniatur – możliwość skorzystania z małego placu zabaw – oraz Park Doświadczeń. W sierpniu odbyły się wycieczki do Krakowa i Opola (do Zoo, które jest co roku oferowane przez „Ognisko”i wciąż jest atrakcyjnym wydarzeniem nie tylko dla maluchów.