MIEJSKA AKADEMIA „SOWY 2016″

By on 30 czerwca 2016

Z roku na rok przybywa nagrodzonych uczniów. MOPP nie jest w stanie wyróżnić wszystkich podczas uroczystej akademii. Uhonorowano tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach, festiwalach i turniejach na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i rejonowym. Cieszy to, że uczniowie  knurowskich szkół udowodnili, że są wszechstronnie utalentowani. Należą się podziękowania dyrektorom szkół i nauczycielom za zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci i młodzieży. Przy ich pomocy uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i poznają świat.  Rodzicom również należą się podziękowania, za trud wychowania i szczególny wkład pracy.

Akademię „Sowy 2016”,  podsumowującą szczególne osiągnięcia uczniów knurowskich szkół w roku szkolnym 2015/20016  w konkursach przedmiotowych, festiwalach muzycznych i turniejach sportowych, poprowadzili: Paulina Żyrkowska i Dawid Puchalski.

Gości przywitał zespół wokalny uczniów z klas I – III knurowskich szkół, działający przy Miejskim Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Knurowie pod kierunkiem pani Stefanii Stefaniak piosenką „Motylem byłam”.  Wystąpiła również solistka z tego zespołu Julia Pietreczek, która wykona piosenkę „Moja klasa”.

W przerwach między wręczaniem nagród i dyplomów wystąpili kolejno:

młodzież z piosenką „Wiosenne przebudzenie” z  Zespołu wokalnego, działającego przy  Zespole Szkół Specjalnych, pod kierunkiem pani Bernadety Baranowskiej, uczennica Miejskiego Gimnazjum nr 4 Julia Żabicka przygotowana przez panią Beatę Mazurek z piosenką „The a team” oraz podopieczni Miejskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Knurowie – część zespołu muzycznego „Tęcza”, działającego pod kierunkiem pani Beaty Mazurek, czyli: Amelia Stańczyk, Justyna Szulim i Sebastian Gabryś w piosenką „Kamień z napisem love”.

Uroczystą akademię miejską SOWY 2016 przygotowało Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Podziękowania kierownictwu Domu Kultury za pomoc w organizacji.

Zaproszeni goście :

• Prezydent Miasta Knurów Pan Adam Rams
  • Zastępca Prezydenta Miasta Pan Piotr Surówka
  • Wicestarosta Powiatu Gliwickiego Pani Ewa Jurczyga
  • Wizytator, w zastępstwie dyrektora Delegatury Kuratorium Śląskiego w Gliwicach, Pan Mirosław Papiernik
  • Przewodniczący Rady Miasta Pan Tomasz Rzepa
  • Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Gliwickiego Pan Stanisław Rudzki
  • Dyrektor Miejskiego Zespołu Jednostek Oświatowych Pani Anna Misiura
  • Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Krzysztof Stolarek
  • Dyrektor Centrum Kultury pan  Jerzy Kosowski
  • Zastępca Dyrektora Centrum Kultury pan Mariusz Kowalczyk
  • Dyrektor Miejskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej pani Jolanta Leśniowska