Wieczornica Turystyczna

By on 16 marca 2015

XX Wieczornica Turystyczna

zorganizowana przez Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej podczas dwudniowej górskiej wycieczki krajoznawczo – turystycznej w dniach 6-7 marca 2015 r. w Ustroniu Śląskim.

6 marca w piątek, po zakończonych lekcjach, 92 uczniów knurowskich szkół podstawowych i gimnazjów wraz z instruktorami kół turystycznych, wyruszyło na wycieczkę do Ustronia Śląskiego do schroniska młodzieżowego „Wiecha”. W godzinach wieczornych pani dyrektor MOPP podsumowała XX – lecie działalności turystycznej oraz sezon turystyki górskiej 2014. Młodzi turyści odebrali stosowne odznaki GOT i pamiątkowe dyplomy. Następnie w kilkuosobowych grupach wykonywali plakaty i śpiewali piosenki promujące turystykę.

7 marca dzieci ze szkół podstawowych wyruszyli spacerowym szlakiem czerwonym zwiedzać okolice Ustronia, młodzież gimnazjalna natomiast górskim szlakiem czerwonym dotarli na Równicę. Obie grupy spotkały się w centrum miasta. Po obiedzie dwa autokary ruszyły do Knurowa.

Wykaz odznak GOT 2015, po wcześniejszym zweryfikowaniu książeczek GOT:

Szkoły podstawowe:

popularne – 25, brązowe – 2, srebrna -1